НС Мороз

Ультра ранньостиглий

озимий горох

180 - 200 г

Маса 1000

4,0 - 6,2 т/га

Потенційна врожайність

Апробаційні ознаки

Група стиглостіУльтра ранньостиглий
Потенціал врожайності4,0 - 6,2 т/га
Тип рослиниСтоячий
Маса тисячі насінин180 - 200 г
Висота60 – 80 см.
Число стручків10 - 14
ЗерноКруглої форми, від світло-кремового до світло-зеленого кольору
Вміст білків23-25%

НС Мороз перший сербський озимий сорт білкового гороху, призначеного для виробництва зерна. Сорт створений "педігрі" методом відбору з гібридної популяції.

Oчень ранній сорт, рівномірного дозрівання. Відмінно переносить низькі температури. За стійкістю до низьких температур в умовах Сербії, цей сорт на рівні з озимою пшеницею. Рослини - обмеженого зростання, висотою 60-80 см, з частими вузликами в нижній частині стебла, що збільшує толерантність до вилягання. Рослини розгалужуються і в середньому мають по два стебла.

Сорт НС Мороз має тип листа афіла (вусатий), що дозволяє зв'язування рослин на ранніх стадіях росту і розвитку, так що посів залишається невилягаючим до самої прибирання. Це дозволяє більш легке прибирання і значне зниження втрати зерна під час збирання врожаю.

Квітка - білий. Стручки знаходяться у верхній частині стебла, що також значно зменшує втрати при механізованому прибиранні. Число стручків по рослині варіює між 10 і 14. Зерно -круглой форми, від світло-кремового до світло-зеленого кольору.

Сорт ультра ранньостиглий, прибирання проводиться за десять днів до збирання озимого ячменю, в середньому від 10 до 15 червня. Досягає врожайність зерна між 4,0 і 6,2 т / га.

Маса тисячі насінин 180-200 г. Середній вміст сирих білків в зерні 23-25%.

Після прибирання, насіння гороху, враховуючи дуже низький відсоток антінутрітівних речовин в насінні, не потрібно термічно обробляти, але тільки правильно зберігати в складах, і використовувати в харчуванні всіх видів і категорій домашніх тварин, як відмінне доповнення соєвого шроту.